СУМСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА


Міжнародна універсальна виставка „Слобожанський міст”

Перша виставка відбулася у 2004 році, а вже у 2007 за її запровадження та проведення Сумська торгово-промислова палата отримала визнання в номінації "Товари та послуги" у рамках Всеукраїнського конкурсу якості продукції "100 кращих товарів України".

У 2008 році Міністерство економіки України офіційно присвоїло виставці статус "міжнародна", бо серед її експонентів – представники не тільки близького, але й далекого зарубіжжя. 26 травня 2016 року в місті Суми, у виставковому центрі «Іллінський» Сумської торгово-промислової палати, буде проходити XІІI Міжнародна універсальна виставка міжрегіональної і зовнішньоекономічної співпраці «Слобожанський міст-2016», присвячена Дню Європи в Україні. 

Економічний потенціал, можливості взаємовигідного співробітництва представлять близько 40 вітчизняних та закордонних підприємств. 

У рамках виставки відбудеться Міжнародний форум "Відчиняємо ворота в Європу", в якому візьмуть участь представники бізнес-кіл Словаччини та Сумщини.

Метою Форуму є підвищення рівня взаємодії ділових кіл регіону з представниками іноземних держав з метою залучення іноземних інвестицій в економіку регіону, їх об'єктивного інформування щодо економічного, експортного та науково-технічного потенціалу Сумської області.

У рамках XІІI Міжнародної універсальної виставки міжрегіональної і зовнішньоекономічної співпраці «Слобожанський міст-2016» планується підписання угоди про співпрацю між містами Суми та Банська Бистриця.

Зважаючи на вищевикладене, запрошуємо представників ділових кіл Сумської області взяти участь у зазначених заходах і у разі позитивного рішення не пізніше 12 травня п. р. надіслати заявку на участь електронною поштою на адресу ves2@ссi.sumy.ua, або факсом: (0542) 77-07-67. 

У разі бажання поінформувати представників ділових кіл іноземених держав  про асортимент продукції, пропозиції та можливості Вашого підприємства пропонуємо підготувати матеріали для роздачі іноземним дипломатам (в електронному або паперовому вигляді), бажано англійською мовою.


Заходи буде проведено у виставковому центрі "Іллінський" - який є сучасною, багатофункціональною двоповерховою будівлею з європейським дизайном приміщень, що дозволяє презентувати широкому колу споживачів України і зарубіжжя якісну продукцію.


ПІДСУМКИ ВИСТАВКИ "СЛОБОЖАНСЬКИЙ МІСТ-2016"

26 травня під патронатом голови Сумської обласної державної адміністрації у виставковому центрі «Іллінський» Сумської торгово-промислової палати відбулася XІІI Міжнародна універсальна виставка міжрегіональної і зовнішньоекономічної співпраці «Слобожанський міст-2016», присвячена Дню Європи в Україні.

Свої виробничі здобутки презентували близько 40 підприємств
області – лідери у галузях машинобудування, переробної, легкої промисловості, енергетичного комплексу, консалтингу, освіти та інформаційних технологій.

«Дуже важливою для нас є присутність на виставці іноземних гостей, з якими Сумська торгово-промислова палата налагоджує взаємовигідні стосунки упродовж багатьох років. Це означає, що Сумщина цікава Європі, світові, як область із потужним економічним потенціалом, як стабільний у політичному сенсі регіон, з яким можна і потрібно налагоджувати взаємовигідну співпрацю. Саме цими питаннями опікується Сумська торгово-промислова палата, яка за 21 рік існування перетворилась на потужну бізнес-асоціацію, що об’єднує близько 250 підприємств області», – наголосив президент Сумської торгово-промислової палати, радник голови Сумської обласної державної адміністрації із зовнішньоекономічних питань Костянтин МАКАРЕНКО.

У XІІI Міжнародній універсальній виставці міжрегіональної і зовнішньоекономічної співпраці «Слобожанський міст-2016» взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні Столе Змеєкоски, перший секретар Посольства Словацької Республіки в Україні Соня Крайчева, Радник торгово-економічної служби Посольства Республіки Білорусь в Україні Ольга Ковальова, представники ділових кіл Чеської Республіки, Китайської Народної Республіки, Великобританії.

У рамках виставки було підбито підсумки щорічного регіонального конкурсу «Кришталева Альтанка-2016», який проводиться четвертий рік поспіль. Переможцем у номінації: «Найактивніший експортер» стало ТОВ «КЕРАМЕЙЯ», у номінації «Підприємство-новатор» – Товарно-сировинна біржа «СУМСЬКА РЕСУРСНА БІРЖА», у номінації «Соціально-відповідальний бізнес» перемогу здобуло ТОВ «Центральний ринок м. Суми», у номінації «Креативний бізнес» – фізична особа-підприємець ЛІТВІН Сергій Сергійович, у номінації «START-UP року» перемогу святкує Сумський державний університет, у номінації «Сприяння розвитку бізнесу» – Державне підприємство «Сумський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».

«Родзинкою» цьогорічної виставки став Міжнародний бізнес-форум «Відчиняємо ворота в Європу» за участю дипломатів, експертів у галузі міжнародного права, представників бізнесу зарубіжних держав, під час якого відбулося підписання Меморандуму про співпрацю щодо створення Агенції регіонального розвитку Сумської області.

Микола Клочко, голова Сумської обласної державної адміністрації: «Виставка, що відбулася на Сумщині, є знаковою для всієї України. Сумщина має великий потенціал. За минулий рік область збільшила частку експорту до Європи з 19 до 25%. Ми показали реальне зростання експорту до європейських країн. Це зараз робити не просто. Такі заходи допомагають і підприємцям, і мешканцям області, сприяють розвитку регіону. Підприємства встановлюють нові зв’язки. Кожен другий інвестор, який вкладає кошти в область, – з країн ЄС. Сьогодні без розвитку зовнішньо-економічних відносин не буде розвитку країни. На виставці встановлюються нові економічні, дружні зв’язки».

Столе Змеєкоски, Надзвичайний і повноважний Посол Республіки Македонія в Україні: «Мені подобається ідея святкувати в Україні День Європи, адже Україна знаходиться в Європі. На сьогодні співпраця України і Македонії знаходиться на високому рівні. Мені подобається активність сумчан у просуванні свого продукту. А виставки тільки допомагають у цьому. Ми бачимо великі перспективи для співпраці і запрошуємо сумчан до Македонії.

Соня Крайчева, Президент Міжнародного трейд-клубу в Україні, перший секретар Посольства Словацької Республіки в Україні: «Ми знайомі з промисловим, інвестиційним потенціалом Сумщини, адже не раз тут бували. Як представник Словаччини хочу сказати, що у нас з Україною, і Сумською областю зокрема, склалися довготривалі стосунки, було організовано кілька торгових місій, зустрічей як на території Словаччини, так і на території Сумщини. Гадаю, що виставка сприятиме налагодженню нових зв’язків, а ті, хто ще не знайомий із Сумщиною можуть побачити її експортний потенціал, провести перемовини про співпрацю».

Ольга Ковальова, радник торгово-економічної служби Посольства Республіки Білорусь в Україні: «Виставка проходить не перший рік і це добре. Наші країни – це країни сусіди і ми маємо максимально брати участь у спільних проектах, маємо підтримувати торговельні, культурні стосунки. Вважаю, що виставка стане поштовхом до налагодження нових торговельно-економічних добросусідських зв’язків».

Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України, Почесний консул Франції в Україні: «Виставка – важлива подія. Вона відбувається постійно, відмічають підприємці. Протягом кількох років ми спостерігаємо як «Слобожанський міст» розвивається, як росте зацікавленість бізнесу до заходу, до розвитку міжнародного співробітництва. Нинішня виставка присвячена розвитку співробітництва між Сумщиною і Європейським Союзом. Бізнесу потрібна позитивна енергія, позитивні новини, і це важливий посил для наших закордонних інвесторів. Впевнений, що у Сумщини велике майбутнє, це регіон з величезним потенціалом в промисловості, енергетиці, в сільському господарстві. За областю велике майбутнє не тільки на карті України, а й на карті Європи».

Олег Медуниця, народний депутат України: «З початком російської агресії Україна втратила потужний економічний потенціал, економічні зв’язки. З великою надією Україна сприйняла підтримку європейської спільноти. Область швидко переорієнтувалася на європейські ринки і сьогодні має хороші показники торгівлі з країнами ЄС. Двосторонні економічні заходи, до яких належить і нинішня виставка, допомагають підприємствам виходити з кризи, знаходити нові ринки збуту продукції, спонукають до оновлення виробництва».

Даг Хомер, представник британських компаній JANKEL, Penman, Digital Barriers в Україні: «Я бував в Україні, люблю Україну. Знаю, що у вас є хороші ресурси, можливості до розвитку. Потрібен тільки поштовх, а ним може бути і ось така виставка, де окрема область презентує свій потенціал. Виставка проходить на досить високому рівні, виробники вміють зацікавити продукцією. Мене особисто вразила фарба сумського виробника, бо у нас в Англії виробників фарби багато, але знайти таку якісну, щоб довго не злущувалася важко. Цікаві розробки у галузі екології. Я презентую бізнес-карти для підприємств, що мене зацікавили і сподіваюся на подальшу співпрацю».

Контактні телефони (+38 0542) 610-945, 610-925, 770-739
електронна пошта: expo@cci.sumy.ua

.
© Сумская торгово-промышленная палата
e-mail: chamber@cci.sumy.ua,   2006 - 2016 гг
Разработка сайта - Мэджик А